You are currently viewing Marzy Ci się remont? Koniecznie dobrze się przygotuj!

Marzy Ci się remont? Koniecznie dobrze się przygotuj!

Od czego zacząć remont?

Zanim podejmiesz decyzję o remoncie, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, póki nie zaczniesz wydawać swoich oszczędności. Od czego zacząć remont? Podstawą sukcesu jest dobry plan poparty wizją, jaką chcesz zrealizować bądź jaki cel chcesz osiągnąć zmieniając swoje lokum.

Remont, ja i projektant?

Pierwszym istotnym pytaniem, które musisz sobie zadać to czy jesteś w stanie zrealizować swoją wizję samodzielnie. A może potrzebujesz do tego zdolnego projektanta bądź architekta. Tutaj wrzucając hasło w google: projekty mieszkań, domów, wnętrz, pojawi Ci się imponujący wynik wyszukiwania. Setki rekordów. I kogo tu wybrać? Jest na to sposób, więc się nie obawiaj. Na samym końcu rozwiążę Twój problem:).

Po co i na co mi ten bałagan?

Kolejnym aspektem do ustalenia jest jaki cel chcesz w ogóle osiągnąć? Czy jest to przestrzeń, czy po prostu lifting, czy totalna rewolucja i spełnienie swoich marzeń. Tutaj musisz zapytać samego siebie, czego Ty w ogóle chcesz i jaką masz wizję w głowie. Nie wystarczy stwierdzenie, że Twoje mieszkanie czy dom potrzebuje remontu. Oczywiście pomożemy pokierować CIę we właściwą stronę za pomocą specjalnego planu. Pamiętaj, że etap wizji i celu jest wbrew pozorom najważniejszym. Bez tego nawet świeży remont może być porażką.

Kiedy i za co i z kim ten remont?

Warto również zastanowić się nad czasoprzestrzenią, środkami finansowymi, ekipą, bo to są tematy, które musisz zgłębić zanim zaczniesz cokolwiek robić. Kiedy chcesz zacząć, ile czasu zakładasz, że remont potrwa, ile chcesz wydać i kim zrealizujesz swój plan? Bez odpowiedzi na powyższe pytania narażasz się na ryzyko, a to w przyszłości generuje niespodzianki, stres i nieprzespane noce. Warto korzystać z excella, bądź takich narzędzi jak https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blodhgard.easybudget&hl=pl&gl=US

Z własnego doświadczenia…

Ponieważ osobiście miałam szczęście przejść przez remont mieszkania kilka razy, stworzyłam dla siebie genialne narzędzie. Narzędzie do kontroli i analizy każdego etapu tego dużego projektu. Chętnie się z Wami nim podzielę, wystarczy, że napiszecie do mnie maila https://www.kreatywnykolektyw.pl/kontakt/, a ja wyślę Wam coś, co pozwoliło mi przede wszystkim spać spokojnie, mieć się na baczności z wydatkami oraz nie zapomnieć o małych niuansach, które czyhają na każdego kto zaczyna remont.

Trzymam za Was kciuki! Życzę Wam by remont spowodował, że poczujecie, że to jest właśnie to miejsce. Wasze, ciepłe, przytulne, w którym czujecie się jak w domu!

Dodaj komentarz