You are currently viewing Światłem do serca domowników!

Światłem do serca domowników!

Światło! Czy znamy jego moc?

Czy można dotrzeć światłem do serc domowników? Bawiąc się nową żarówką na pilota, uświadomiłam sobie, że to genialne i proste narzędzie! Bo ile można wołać te nasze kochane nastolatki by wykonały to, co do nich należy. Ile można tłumaczyć, że mamcia ma teraz czas dla siebie. Jak często można zachęcać do wspólnego, rodzinnego czasu? Takie proste a zarazem genialne! Odrazu zaznaczam, że nie chodzi o reklamę żadnego producenta! Ale o odkrycie, jakiego doznałam w osobistym życiu!

Mała instrukcja obsługi światła

Oczywistą oczywistością jest to, co może zrobić kolor czerwony w naszej sypialni, ale zdecydowanie inne kolory mogą nam pomóc uniknąć nieporozumień. Co więcej, dać jasny sygnał domownikom na co właśnie przyszła pora.

I tak właśnie bawiąc się pilotem, włączyłam kolor niebieski i pomyślałam sobie, że to całkiem niezły klimat do oglądania telewizji. Słuchania muzyki, grania w planszówki, gdzie światło ma znaczenie, ale nie odgrywa pierwszoplanowej roli.

A na przykład kolor zielony mógłby sprzyjać wspólnym chwilom przy posiłkach, szykowaniem do stołu, pomaganiem w obieraniu ziemniaków, czy ogarnianiu zmywarki.

Światło różowe natomiast byłoby czasem dla siebie i szacunkiem dla indywidualnych pasji, gdzie nikt nikomu nie przeszkadza i nikt nic od nikogo nie chce! może to być awykonalne mając małego bobasa. Zdecydowanie jednak wybrane światło może uspokoić malucha na chwil kilka.

Ciepłe białe to oczywiście czytanie i zdobywanie wiedzy. Nie da się przy innym świetle. Na szczęście żarówka, specjalistka d/s serc domowników nie zapomniała o tej funkcji.

Fioletowe to czas magii. Szczerości, otwartości, mówienia co się czuje, co nas męczy. Co nas boli, gdzie na codzień ukrywamy nasze bolączki.

Światło musi być godnie prezentowane

Miejsce dla takiej żarówki musi być widoczne, rzucające się w oczy, najlepiej w miejscu, gdzie przebywa najwięcej domowników. Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała, że nasze wysokie lampy są pod tym względem genialne! Pamiętajcie o naszym sklepie https://www.kreatywnykolektyw.pl/sklep/.

Świetlane podsumowanie

Spróbuj stworzyć indywidualną instrukcję „światłem do serca domowników „w swojej rodzinie. Może ona wydawać się na początku śmieszna, a może z czasem przynosić swoje owoce i nieopisane korzyści.

Trzymam za Was kciuki, ta metoda to takie niekonwencjonalne wyjście z pudełka, polecam próbować, to nic nie kosztuje. Zawsze można powiedzieć, że pomysł był nie trafiony!

Powodzenia!

Dodaj komentarz